Sprawdzanie numeru telefonu

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest zapisana po brzegi, na pewno nie posiadamy numerów do wszyściutkich ludzi, którzy przebywają w naszej okolicy. Nierzadko namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej telefonu widnieje nieznana kombinacja cyfr.

Najczęściej w tego typu momentach najzwyczajniej nie odbieramy, ponieważ nie lubimy kontaktować się z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer spróbuje skontaktować się po raz kolejny, zapragniemy sprawdzić, kto może być jego posiadaczem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie musimy od razu lecieć na komisariat, bo przecież nie każde obce połączenia wykonywane są przez oszustów. Często nieznajomy numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej obszernej rodziny, który jedynie wymienił telefon komórkowy albo zmienił swojego operatora.

A jeżeli posiadamy dostęp do Internetu, samodzielnie sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy w tym celu wpisać nieznany numer telefonu do popularnej wyszukiwarki albo od początku skorzystać z witryny, która interesuje się testowaniem oraz opisywaniem różnych numerów. Ona właśnie powie nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on raczej należy. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemniczy telefon.

Najczęściej jednak możemy odbierać także i takie niepokojące telefony. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy niechcący zablokować telefon kolegi, który chce naszej porady.

czyj to numer telefonu sprawdź za darmo

Od razu zrezygnujmy z przeglądania książek z numerami, gdyż te pisma już od lat nie spełniają swoich funkcji. Dobrze zrobimy, jeśli skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy dziś specjalne strony wirtualne, jakie interesują się jedynie numerami telefonów – odkrywają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one mogą należeć. Wejdźmy koniecznie na tego typu stronę i następnie wpiszmy do odpowiedniej rubryki numer, który ciągle do nas wydzwania. Prawdopodobnie błyskawicznie dostaniemy odpowiedź zawierającą dane na temat konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są aktualizowane nie jedynie przez ich właścicieli, bo także przez normalnych internautów. Oni oceniają numery, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i ustalają, czy są one bezpieczne. My także możemy publikować komentarze o różnorodnych numerach, aby w jakimś stopniu pomóc innym osobom. Z pewnością warto tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu znaleźć go przez internet. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być posiadaczem takiego numeru, dlatego musimy jedynie wziąć informacje z takich stron. Czyńmy tak za każdym razem, jeśli zaczniemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odbierać swój telefon. Dobrze bowiem zawsze być ostrożnym.

baza numerów telefonów

Komórki zaistniały na świecie już mnóstwo miesięcy temu, a i tak wciąż są najpopularniejszymi sprzętami. Ludzie dzwonią z nich niemalże bezustannie, aby porozumieć się z przyjaciółmi, przesłać do nich sms-a albo usłyszeć czyiś głos. Jednakże nawet te niezwykłe komórki mogą być nierzadko jakimś niebezpieczeństwem, ponieważ z nich dzwonią także bandyci oraz wyłudzacze. Oni dzwonią z nieznanych nikomu numerów, jakie mimo wszystko można w miarę prędko rozpoznać.

Oczywiście najłatwiej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednak zwykle taki krok nie będzie zbyt pożyteczny. Jeżeli on się nie sprawdza, ponieważ dzwoniący nie odbiera, należy w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasem trzeba tylko wpisać numer do wyszukiwarki wirtualnej i zajrzeć później na różne strony, aby odkryć rozmówcę. Istnieją już nawet specjalne witryny wirtualne, jakie skupiają u siebie niemalże wszystkie podejrzane numery, piszą o nich oraz wystawiają im noty. Każdy może z nich skorzystać, a także samodzielnie napisać opinię o niebezpiecznym numerze. A jeżeli nawet taka strona nie pomoże jakiejś osobie, a ją wciąż będą martwić ciągłe sygnały, zawsze może ona udać się na policję. W pewnych sytuacjach na pewno powinno się tak zadziałać, aby zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz odkryć dane osobowe nieznanego dzwoniącego. Głuche telefony nie są w końcu niczym przyjemnym, dlatego warto z nimi walczyć.

W dzisiejszych czasach niemalże wszystko można już bez problemu załatwić. Nawet pozornie obce numery da się błyskawicznie odkryć, aby osądzić, czy są one na sto procent bezpieczne. W tym celu wystarczy odwiedzić odpowiednią stronę (np. reverse lookup), zadzwonić pod nieznany numer albo nawiązać kontakt z komendą.