Od razu zrezygnujmy z przepatrywania książek z numerami, gdyż one już od dawna nie wypełniają swoich zadań. Lepiej postąpimy, gdy podłączymy się do sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości napotkamy dziś odrębne strony internetowe, jakie zajmują się wyłącznie numerami – odkrywają je, określają i zaznaczają, do jakiej osoby one mogą należeć. Zajrzyjmy koniecznie na taką witrynę , a potem wpiszmy do odpowiedniej rubryki numer, który nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie błyskawicznie dostaniemy odpowiedź mieszczącą dane odnośnie danego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu strony są uzupełniane nie jedynie przez ich właścicieli, bo także przez zwykłych internautów. To oni oceniają numery, piszą, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My sami również możemy pisać komentarze o nietypowych numerach, by w jakimś sensie pomóc innym ludziom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu odnaleźć go dzięki sieci. Wiele witryn internetowych pokaże nam dokładnie, kto może być właścicielem danego numeru, więc musimy tylko wziąć informacje z takich witryn. Czyńmy to zawsze, gdy będziemy się wahać, czy możemy spokojnie odebrać swoją komórkę. Lepiej bowiem zawsze być ostrożnym.

Sprawdzanie numeru telefonu

Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest zapisana po brzegi, na pewno nie posiadamy numerów do wszystkich osobników, jacy żyją na tym świecie. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na ekranie telefonu pojawia się obca kombinacja liczb.

Najczęściej w takich chwilach najzwyczajniej odrzucamy telefon, ponieważ nie chcemy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli obcy nam numer spróbuje zadzwonić ponownie, zechcemy dowiedzieć się, jaka osoba jest jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie powinniśmy od razu biec na komisariat, skoro w końcu nie zawsze obce połączenia tworzone są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu może przynależeć do człowieka z naszej obszernej rodziny, który jedynie kupił nowy aparat telefoniczny lub zmienił swojego operatora. A jeżeli mamy dojście do sieci, samodzielnie ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy w tym celu wklepać kombinację cyfr do sprawdzonej strony szukającej albo od początku skorzystać ze strony, która zajmuje się testowaniem oraz opisywaniem różnych numerów telefonu. To ona tylko pokaże nam, co to za numer i do jakiej osoby on raczej należy. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i takie dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy niechcący zablokować telefon kolegi, jaki potrzebuje naszej porady.

kto dzwoni z numeru nieznanego

Spoglądasz na własny telefon i zauważasz, że dzwonił do ciebie jakiś numer, jakiego nie masz w telefonicznych kontaktach. Zastanawiasz się, Co to za numer, a później pytasz o niego bliskich znajomych. Znajomi także nie mają pojęcia, jaki to numer, także postanawiasz na niego zadzwonić, aby sprawdzić, jaki to numer. A tam kto? Następny telemarketer, który próbuje cię namówić na zakup bezsensownego produktu. Z pewnością pamiętasz tego rodzaju sytuację, więc kolejnym razem wolałbyś jej się ustrzec, dowiadując się, Co to za numer, bez konieczności telefonowania. Zrób tak, a ustrzeżesz się przed niefajnymi sytuacjami.

Wbrew powszechnym przekonaniom jest to bardzo ważne, aby dowiadywać się, jaki to numer, a nie pod niego dzwonić. Jeśli bowiem numer telefonu byłby własnością jakichś naciągaczy, za jedno zadzwonienie można by było zapłacić ogromną kwotę pieniędzy. Lepiej więc samodzielnie sprawdzić, Co to za numer, wklepując go do wolnego pola odpowiedniej wyszukiwarki internetowej. Jeżeli właśnie tak uczynisz, sprawdzisz, jaki to numer, z jakiego miejsca on telefonuje i czy może być bezpieczny. Wiedząc już, Co to za numer, na pewno trochę się uspokoisz.

Zwykle lepiej nie odbierać dziwnych numerów, bo przecież w każdej sytuacji można sprawdzić, jaki to numer, a dodatkowo zrobić to prędko, bezproblemowo i bezpłatnie. Każdy musi więc poznać adres strony internetowej (na przykład reverse phone), dzięki której sprawdzi, Co to za numer i określi jego rodzaj.