Po pierwsze, zaniechajmy przepatrywania książek telefonicznych, gdyż one już od dawna nie spełniają najważniejszych zadań. Lepiej postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości napotkamy już specjalne portale internetowe, które interesują się jedynie numerami telefonów – poznają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy koniecznie na taką witrynę i następnie wklepmy do odpowiedniej rubryki numer telefonu, jaki ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą informacje odnośnie konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są aktualizowane nie jedynie przez swoich twórców, ale także przez normalnych ludzi. Oni oceniają numery telefonów, piszą, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My sami również możemy pisać komentarze o różnorodnych właścicielach numerów, by w jakimś stopniu pomóc innym ludziom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu odnaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto jest właścicielem danego numeru, więc powinniśmy tylko skorzystać z takich witryn. Róbmy to zawsze, jeśli będziemy się wahać, czy powinniśmy spokojnie odebrać swój telefon. Dobrze bowiem zawsze dmuchać na zimne.

Czyj to numer telefonu

Choćby nawet nasza księga z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie posiadamy numerów telefonu do wszyściutkich ludzi, którzy przebywają w naszej dzielnicy. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej komórki widnieje nieznana mieszanka cyfr.

Zwykle w tego typu momentach po prostu odrzucamy telefon, bo nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Mimo wszystko jeżeli nieznany nam numer zadzwoni po raz kolejny, zapragniemy sprawdzić, jaka osoba jest jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie musimy na początku lecieć na policję, bo przecież nie każde dziwne telefony wykonywane są przez oszustów. Często nieznajomy numer telefonu będzie należeć do członka naszej wielkiej rodziny, który po prostu kupił nowy aparat telefoniczny albo wybrał innego operatora. A jeśli posiadamy dojście do sieci, samodzielnie sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać nieznany numer do sprawdzonej wyszukiwarki lub od początku skorzystać z witryny (przykładowo reverse directory), jaka zajmuje się testowaniem oraz sprawdzaniem rozmaitych numerów. To ona właśnie pokaże nam samym, co to za numer oraz do jakiej osoby on prawdopodobnie należy. Później sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemnicze połączenie.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać także i tego typu niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek odrzucić telefon przyjaciela, jaki potrzebuje naszej pomocy.

kto jest właścicielem nr telefonu

Spoglądasz na własny telefon komórkowy i widzisz, że telefonował do ciebie jakiś numer, jakiego kompletnie nie znasz. Zastanawiasz się, Co to za numer, a potem pytasz o niego swoich przyjaciół. Znajomi również nie wiedzą, jaki to numer, także decydujesz się na niego zatelefonować, aby sprawdzić, jaki to numer. A tam kto? Kolejny telemarketer, który stara się cię namówić na wybór bezsensownego produktu. Z pewnością kojarzysz tego rodzaju sytuację, więc kolejnym razem wolałbyś jej uniknąć, wiedząc, Co to za numer, bez przymusu telefonowania. Zrób tak, a uchronisz się przed niefajnymi sytuacjami.

Wbrew pozorom to bardzo ważne, aby dowiadywać się, jaki to numer, a nie pod niego dzwonić. Jeżeli bowiem numer należałby do jakichś oszustów, za jedno zadzwonienie trzeba by było uiścić sporą kwotę gotówki. Lepiej więc samemu zobaczyć, Co to za numer, wpisując go do wolnego okienka odpowiedniej wyszukiwarki internetowej. Jeśli dokładnie tak zrobisz, sprawdzisz, jaki to numer, skąd on telefonuje oraz czy jest groźny. Wiedząc już, Co to za numer, z pewnością minimalnie się uspokoisz.

Zwykle lepiej nie odbierać podejrzanych numerów, skoro w każdej sytuacji da się sprawdzić, jaki to numer, i dodatkowo odnaleźć go szybko, bezproblemowo i bezpłatnie. Każdy musi więc znać adres strony wirtualnej, z pomocą której sprawdzi, Co to za numer i oceni jego bezpieczeństwo.