Komórki zaistniały na rynku już mnóstwo miesięcy temu, a mimo to dalej są najpopularniejszymi urządzeniami. Wszyscy telefonują z nich praktycznie bezustannie, by porozumieć się ze znajomymi, wysłać im sms-a lub usłyszeć znajomy głos. Jednakże nawet popularne telefony są nierzadko jakimś zagrożeniem, bo z nich korzystają również oszuści i wyłudzacze. Oni dzwonią z obcych numerów, które mimo wszystko da się dość prędko rozpoznać.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zatelefonować pod wybrany numer, jednakże zwykle tego typu czyn nie będzie zbyt pożyteczny. Jeśli on nie działa, ponieważ dzwoniący nie odbiera, trzeba inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasem trzeba tylko wklepać numer telefonu do wyszukiwarki wirtualnej i wejść potem na różnorodne strony, by odkryć rozmówcę. Istnieją już nawet specjalistyczne witryny internetowe, jakie mieszczą u siebie praktycznie wszystkie podejrzane numery, opisują je oraz stawiają im noty. Internauta może z nich skorzystać, a nawet własnoręcznie stworzyć recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeśli jednak specjalna strona nie posłuży jakiejś osobie, a ją wciąż będą nękać głuche sygnały, w każdej chwili może ona udać się na komendę. W skrajnych sytuacjach na pewno warto tak zrobić, by zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz odkryć tożsamość obcego dzwoniącego. Głuche telefony nie są w końcu czymś przyjemnym, więc warto z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych latach niemalże wszystko można już spokojnie rozwiązać. Nawet teoretycznie obce numery telefonów można szybko odkryć, by ocenić, czy będą one na sto procent bezpieczne. W takim celu wystarczy odwiedzić odpowiednią stronę internetową, zatelefonować pod nieznany numer albo skontaktować się z komendą.

Jak wyszukać numer telefonu który do mnie dzwonił?

Słyszysz znajomy dzwonek twojego telefonu komórkowego, lecisz do aparatu, odbierasz, a odpowiada ci głucha cichość. Sądzisz, iż dzwoniący się omylił, jednak dziwny numer dzwoni po raz drugi, a sytuacja zaczyna się potem ponawiać, a Ty zastanawiasz się kto do mnie dzwonił. Takie wydarzenia mogą cię zaniepokoić przynajmniej na tyle, abyś odnalazł nieznajomy numer. Zrobisz to naprawdę prędko i nietrudno.

Na początku połącz się z Internetem, a następnie wejdź do wirtualnego świata, gdyż to dokładnie z niego będziesz musiał zrobić użytek. Odnajdź stronę internetową trudniącą się odnajdywaniem oraz komentowaniem numerów telefonów, a potem spojrzyj na nią i dowiedz się, jak można ją przetestować. Bardzo szybko dowiesz się w ten sposób, jak wyszukać telefon który do mnie dzwonił, więc zadziałasz tak jak należy. Wpiszesz telefonujący do ciebie numer do odpowiedniej komórki zaznaczonej na stronie, a następnie jako odpowiedź uzyskasz dane na temat posiadacza wybranego numeru. Pewne spośród nich są tworzone przez samych właścicieli portali, a pozostałe przez normalnych ludzi, jacy mogli otrzymywać identyczne, głuche telefony. Wysłuchaj ich, a poznasz własnego intruza.

Portali skupiających różne numery telefonów jest naprawdę dużo, więc możesz automatycznie zrobić użytek z paru z nich, by zdobyć jak największą ilość informacji. Przestudiuj je i samodzielnie wywnioskuj, do jakiej osoby przynależy numer, który wciąż do ciebie telefonuje.