Gdy nasz telefon komórkowy dzwoni, po prostu go odbieramy. Jednak czasami nie wiemy, czy powinniśmy to spokojnie uczynić, bo obcy nam jest numer telefonu, jaki pokazuje się na ekranie. Zwykle chcemy poznać posiadacza nieznanego numeru, więc sięgamy po komórkę, a wtedy rozmowa nierzadko się urywa. Możemy mimo tego w inaczej odkryć swojego rozmówcę. A jak to zrobić?

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania książek z numerami, gdyż one już od lat nie wypełniają swoich zadań. Dobrze postąpimy, jeśli skorzystamy z sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej przestrzeni znajdziemy już specjalne strony wirtualne, które interesują się jedynie numerami telefonów – poznają je, oznaczają i zaznaczają, do kogo one należą. Zajrzyjmy więc na taką witrynę i potem wklepmy do jej komórki numer, jaki ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że szybko dostaniemy wiadomość zwrotną zawierającą informacje na temat danego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są aktualizowane nie tylko przez swoich właścicieli, ale również przez normalnych internautów. Oni oceniają numery telefonów, piszą, do jakiej osoby one należą i zaznaczają, czy są one niegroźne. My także możemy pisać wiadomości o różnorodnych numerach, aby w pewnym stopniu uprościć życie innym ludziom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto jest właścicielem danego numeru, dlatego powinniśmy jedynie skorzystać z takich stron. Róbmy tak za każdym razem, gdy zaczniemy się zastanawiać, czy możemy bez obaw odbierać swój telefon. Dobrze bowiem zawsze dmuchać na zimne.

Sposoby na poznanie kto telefonował

Telefony komórkowe pojawiły się na rynku już mnóstwo lat temu, a i tak wciąż są wyjątkowo popularnymi urządzeniami. Wszyscy telefonują z nich niemalże bezustannie, aby skontaktować się ze znajomymi, przesłać do nich wiadomość lub usłyszeć znajomy ton głosu. Jednakże nawet te niezwykłe komórki są nierzadko jakimś niebezpieczeństwem, ponieważ z nich korzystają również oszuści oraz wyłudzacze. To oni dzwonią z obcych numerów, jakie jednak można dość szybko odkryć kogo to numer telefonu.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zatelefonować pod nieznany numer, jednakże często taki czyn nie jest za bardzo efektywny. Jeżeli on nie działa, ponieważ dana osoba nie odbiera, należy w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasem wystarczy więc wpisać numer do wyszukiwarki internetowej i wejść później na różnorodne portale, by odkryć dzwoniącego. Istnieją nawet specjalistyczne strony wirtualne, jakie skupiają w sobie praktycznie wszystkie podejrzane numery telefonów, opisują je i stawiają im oceny. Każdy może z tych stron zrobić użytek, a nawet własnoręcznie stworzyć opinię o niebezpiecznym numerze. A jeżeli jednak specjalna witryna nie pomoże jakiejś osobie, a ją dalej będą martwić ciągłe sygnały, zawsze może ona zgłosić się na komendę. W skrajnych sytuacjach na pewno warto tak zadziałać, aby zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz odkryć dane osobowe nieznanego dzwoniącego. Nękające telefony nigdy nie są przecież czymś przyjemnym, dlatego trzeba z nimi walczyć.

W dzisiejszych latach praktycznie każdą sprawę da się już spokojnie rozwiązać. Choćby teoretycznie obce numery telefonów da się szybko odkryć, aby osądzić, czy będą one na sto procent niegroźne. W tym celu wystarczy wejść na specjalną witrynę wirtualną, zatelefonować pod nieznany numer albo skontaktować się z policją.